Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir bir gelecek için, Net Sıfır Yol Haritamızı destekleyecek çözümleri bularak hizmet verdiğimiz dünyayı geliştiren adımlar atmak istiyoruz.

Sürdürülebilirlik SÖZÜMÜZ

Aterko, sürdürülebilir bir yapı çeşidi olan modüler yapılar alanında kendisine yer edinmiştir. Her zaman için daha iyi bir gelecek oluşturabilme hedefiyle, çok ciddi bir iklim sorunu ile karşı karşıya olan gezegenimizin ihtiyaç duyduğu sürdürülebilir döngüsel ekonomiyi üretme konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu kapsamda emisyonlarımızda mümkün olan tüm azaltımları hızlıca gerçekleştireceğiz.

ATERKO, BİR UN GLOBAL COMPACT KATILIMCISIDIR.

Sanda Ojıambo

CEO & Executive Director UN Global Compact
UN_Global_Compact_logo.svg

“ ATERKO YAPI DANIŞMANLIK SAN. VE TİC. A.Ş. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) katılımcısı olarak kabul edilmiştir. Sizi, sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye kendini adamış 15.000'den fazla şirket ve 4.000'den fazla ticari olmayan katılımcıdan oluşan ağımıza katılımınızdan dolayı sıcak bir şekilde karşılıyoruz. “

net sıfır yol haritamız

Net Sıfır Yol Haritamız bir taraftan işimizle ilgili emisyonları nasıl azaltacağımızı tanımlarken, diğer taraftan da müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak yenilikçi ürünler ve hizmetler sunma fırsatı veriyor. Çelik, dünyadaki metaller arasında en fazla geri dönüştürülebilir olanlardan bir tanesidir. Ürettiğimiz ürünleri yeniden kullanıyoruz, yeniliyoruz ve geri dönüştürüyoruz. Üretim tesisimizde verimli tasarım bileşenleri kullanarak atıkları minimize eden bir model ile çalışıyoruz. Binalarımız yeniden kullanılabilir, yeniden yapılandırılabilir ve geri dönüştürülebilir. Sürdürülebilir bir gelecek için, Net Sıfır Yol Haritamızı destekleyecek çözümleri bularak hizmet verdiğimiz dünyayı geliştiren adımlar atmak istiyoruz.

2022 - 2030

Operasyonlarımızın %100'ünü yenilenebilir enerji ile destekleyeceğiz.

Tesislerimizde doğalgaz kullanımını aşamalı olarak kaldıracağız.

Araç filomuzu tamamen elektrikli bir araç filosuna dönüştüreceğiz.

Yenilenebilir enerji kullanımını teşvik etmek için müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile etkileşim içinde olacağız.

Operasyonlarımızda su verimliliği için gerekli önemleri alacağız.

Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını desteklerken enerji verimliliği daha yüksek olan ürünler ve hizmetler geliştireceğiz.

Karbon ayak izimizi hesaplayacağız.

2030 - 2035

Yenilenebilir enerji kullanımını teşvik etmek için müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile işbirliğini devam ettireceğiz.

Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını desteklerken enerji verimliliği daha yüksek olan ürünler ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz.

Düşük karbonlu nakliye ve dağıtım lojistiği seçeneklerini tercih edeceğiz.

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi üretirken daha düşük karbonlu malzemeler kullanacağız.

2035 - 2050

Gelişen teknolojiye uygun olarak karbon emisyonumuzu sıfırlayacağız.

Sürdürülebilirlik Eylemlerimiz

İklim sorunu ile karşı karşıya olan gezegenimizin ihtiyaç duyduğu sürdürülebilir döngüsel ekonomiyi üretmede üzerimize düşeni yapmaya hazırız.