Ürünler

Aterko, binanızın kullanım amacı, lokasyon ve arazi koşullarına göre üretimini gerçekleştirdiği ürünleri ile alternatif çözümler üretir. Amaç sizin için optimum çözümü gerçekleştirmektir.

Prefabrik, Konteyner,
Hafif Çelik ve Yapısal Çelik

Aterko, binanızın kullanım amacı, lokasyon ve arazi koşullarına göre üretimini gerçekleştirdiği ürünleri ile alternatif çözümler üretir. Amaç sizin için optimum çözümü gerçekleştirmektir. Aterko’nun üretim kabiliyetleri 4 farklı ön üretimli yapı sistemi ile çözümler sunmak için donatılmıştır.

Prefabrik

Zamandan tasarruf ve ekonomik çözüm

Prefabrik yapı sistemi, kullanım kolaylığı ve sağladığı esneklik sayesinde önemli avantajlar sunar. Üretim tesisinde öngörülebilir kalitede üretildiğinden şantiyedeki herhangi bir olumsuzluğun önüne geçer.

Prefabrik sistem ile üretilen binaların şantiyeye demonte olarak sevk edilmesinden dolayı zamandan tasarruf edildiği gibi ekonomik bir çözüm de sağlanmış olur. Sonrasında kurulum, hava koşullarından etkilenmeden hızlıca gerçekleştirilir.

Prefabrik yapı sisteminde Aterko avantajları

Prefabrik yapı sistemi ile neler yapılabilir?

Prefabrik sistem ile üretilen binalar; şantiyelerde ofis, yemekhane, yatakhane, WC-Duş, sosyal tesis binası olarak kullanılabilir. Ayrıca geçici ya da kalıcı kamplar, kamu ve yönetim binaları, eğitim, sağlık binaları ve konutlar da prefabrik yapı sistemi ile inşa edilebilir.

Konteyner

Kısa süreli kullanımlar için ideal yaşam alanı

Yaşam konteynerleri, inşaat şantiyelerinde yatakhane ve ofis binası olarak tercih edilir. Kısa süreli kullanım durumları için ideal bir yaşam alanı sunar. Üretim tesisinde kullanıma hazır hâlde üretilir ve kullanılacağı alana ulaştığından herhangi bir ek işe gerek kalmadan kullanılmaya başlanır. Birleştirilerek oluşturulmuş konteyner binaları, genellikle şantiyelerdeki işçi yatakhanesi ihtiyacını karşılar.

Yaşam konteynerleri, tüm kullanım alternatiflerinin yanında mülteciler için hızlı çözümlerin başında gelir. Temel yaşam için gereken güvenlik ve mahremiyet gibi ihtiyaçları fazlasıyla karşılar. Konteyner modüllerinin yatay ve düşey yönde birleştirilmesiyle 4 kata kadar büyük binalar da yapılabilir. Kolayca kurulabilir, depolanabilir ve taşınabilir.

Konteynerlerde Aterko avantajları

Konteyner ile neler yapılabilir?

Konteyner kullanılarak yapılan binalar; şantiyelerde ofis, yemekhane, yatakhane, WC-Duş, sosyal tesis binası olarak kullanılabilir. Ayrıca geçici ya da kalıcı kamplar, kısa süreli kullanımlar için ofisler, satış ofisleri, taksi durakları, zamanla yer değiştirmesi gereken yaşam alanları ve konutlar da yaşam konteynerleri ile inşa edilebilir.

Hafif Çelik

Uzun ömürlü, kalıcı ve estetik yapı sistemi

Hafif çelik yapı sistemi özellikle inşaat hızı, ekonomikliği, esnekliği ve güvenli bir yapı sistemi olmasıyla öne çıkmaktadır. Hafif çelik yapı profilleri binaların metrekare başına ağırlığını oldukça düşürdüğünden hem üretim aşamasında hem de uygulama aşamasında kolay ve güvenli bir inşa sürecine imkan sağlar.

Hafif çelik yapı sistemi, soğuk şekillendirilen ve galvanizli olarak üretilen yapı profillerinden oluşur. Hızlı bir inşa süresi ve esnek bir uygulama imkanı sunan hafif çelik yapı sistemi aynı zamanda son derece sürdürülebilir bir inşaat yöntemidir. Üretimde enerjiden tasarruf, hammadde kullanımında optimizasyon, temel maliyetlerinde ekonomiklik sağlayan hafif çelik yapı sistemi çevreci ve geri dönüşümlü bir yapı sistemi olarak öne çıkmaktadır.

Hafif çelik yapı sisteminde Aterko avantajları

Hafif çelik yapı sistemi ile neler yapılabilir?

Hafif çelik yapı sistemi ile üretilen binalar; çoğunlukla sağlık, eğitim, ticaret ve sosyal amaçlı yapılar olarak kullanılır. Uzun süreli inşaat, maden kamplarında da daha konforlu yaşam alanları sunmasından dolayı tercih edilir. Estetik ve kalıcı lüks konutlar da sıklıkla hafif çelik yapı sistemi ile inşa edilir.

Yapısal Çelik

Spesifik binalar ve büyük açıklı yapılar

Yapısal çelik binalar büyük açıklıklı yapılarda tercih edilir. Yüksek inşaat hızına sahiptir. Sökülerek yeniden monte edilebilen yapısal çelik binalar, düşük maliyetiyle ekonomik çözüm imkânı sunar. Yapısal çelik binaların büyük kısmı, üretim tesisinde tamamlanır. Böylece muhtemel montaj hataları ortadan kalkar ve şantiyede herhangi bir uyumsuzlukla karşılaşılmaz.

Yapısal çelik binalarda Aterko avantajları

Yapısal Çelik sistem ile neler yapılabilir?

İstenilen boyutta ve açıklıkta hangarlar, depolar, fabrika binaları, depolar, sosyal tesisler, çok katlı binalar yapılabilir.