Aterko’dan 3 Ayda 6 Bin 410 Metrekare Mobilizasyon

Adana’nın Yumurtalık ilçesinde inşaatına başlanan Hunutlu Termik Santrali’nin 6.410 metrekarelik şantiye binalarını Aterko üstlendi.

Proje kapsamında firmanın yaptığı; 2 adet 2’şer katlı idari bina, sosyal tesis, mutfak ve yemekhane, iş güvenliği binası ve güvenlik binaları üç ay gibi kısa bir sürede anahtar teslim olarak tamamlandı.
Aterko, 3 Ayda 9 Bina Tamamladı.
Aterko, Çinli yatırımcı firmanın personelinin yaşam kültürüne yönelik olarak özel detay ve çözümlerin yer aldığı projedeki binaların duvar ve çatılarında; yüksek izolasyon değerlerine sahip taşyünü yalıtımlı sandviç paneller tercih etti. Büyük açıklıklı toplantı ve eğitim salonlarının yer aldığı ofis binaları, tek bir alandan oluşan iş güvenliği eğitim binası ve büyük bir salona sahip yemekhane için geliştirilen yüksek mukavemetli ve özel kesitli bağlantı elemanları ve çelik aksamın kullanıldığı proje hem ekonomik hem de konforlu yaşam alanlarıyla benzerlerinden ayrıldı.

2018 yılında güncellenen deprem yönetmeliğine uygun statik hesaplamalar yaparak, taslak projeler üzerinden bölgenin koşullarına ve binaları kullanacak olan personelin yaşam kültürü ve beklentilerine göre uygun malzeme ve yapı sistemini seçerek projenin tasarımını gerçekleştiren Aterko, 20 yılı aşkın deneyimi, bilgi, birikim ve donanımı ile şantiye sürecini de kısa sürede tamamladı. İyi planlama, iyi yönetim ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket eden Aterko, prefabrike yapılar, yaşam konteynerleri ve çelik yapılarda çözümler sunuyor.